Комунальною установою Білоцерківської міської ради «Територіальний центр надання соціальних послуг» у звітному періоді надано 77185 послуг для 1984 клієнтів

Рішенням сесії Білоцерківської міської ради від 31 жовтня 2017 року № 1461-38-VII, приміщення площею 734 м2, яке розташоване за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Шевченка, 69, передано на баланс Білоцерківському міському територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). У ньому 20 липня 2018 року територіальний центр, створений ще у 1987 році, відкрив нову сторінку своєї історії та діяльності.
Відповідно до рішення сесії Білоцерківської міської ради від 27 грудня 2018 року № 3201-63-VII Білоцерківський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) перейменовано на комунальну установу Білоцерківської міської ради «Територіальний центр надання соціальних послуг» та затверджено його Положення.
Матеріально-технічна база територіального центру та його структурних підрозділів відмінна. Сучасний ремонт, система вентиляції, кондиціонування, освітлення, комфортні кабінети, обладнані красивими та зручними меблями, актова та тренажерна зали, світлиця, перукарня, швейна майстерня, комп’ютерний кабінет, кімната обслуговування бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі – все це сприяє розширенню спектру надання соціальних послуг та залученню до обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та громадян, які перебувають в складних життєвих обставинах.
За сприяння міського голови Дикого Г.А., куратора соціального захисту населення міста, заступника міського голови Новогребельської І.В. придбано нове обладнання та інвентар для надання інноваційних соціальних та реабілітаційних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю на суму 493 тисячі гривень. Станом на 01 липня 2019 року впорядковано вхід до територіального центру із встановленням пандусу та ґрат, сигнал від приймально-контрольного приладу автоматичної пожежної сигналізації виведено на пульт централізованого спостереження КП БМР «Муніципальна варта», зроблено ремонт каналізаційної системи та інше.
За І півріччя 2019 року робота КУ БМР «Територіальний центр» була спрямована на підвищення якості, результативності, адресності соціальних послуг, розвитку нових форм, видів та змісту послуг через проведення моніторингу та оцінки якості надання соціальних послуг.
Загальна чисельність виявлених осіб, які потребували соціального обслуговування становить – 1984 особи, кількість фактично обслужених клієнтів становить – 1984 особи.
У територіальному центрі функціонує чотири відділення:
– відділення соціальної допомоги вдома – за звітний період на обліку перебувало 605 осіб, надано 65427 соціальних послуг;
– відділення денного перебування – на обліку 642 особи, надано 8186 послуг;
– відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – на обліку 700 осіб. надано 2185 послуг;
– відділення обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі – на обліку 37 осіб, надано 1387 послуг .
На виконання наказу Мінсоцполітики України від 20.01.2014 року № 28 постійно проводиться вивчення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах. Актуальним в місті залишається питання відкриття стаціонарного відділення для постійного проживання та перебування. Це зумовлено збільшенням кількості онкологічних захворювань, серцево-судинних захворювань в гострій формі, погіршенням стану здоров’я, збільшенням чисельності осіб з інвалідністю, зниженням рухової активності і тим, що кількість людей похилого віку переважає чисельність населення молодого віку. На даний час надання паліативної допомоги невиліковно хворим громадянам похилого віку, особам з інвалідністю забезпечується 44 соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома за місцем проживання клієнтів. Щоденно обслуговуються не менше двох клієнтів з V групою рухової активності. Середнє навантаження на кожного соціального робітника становить 14 осіб.
Враховуючи вищевикладене, рішенням Білоцерківської міської ради від 12 липня 2018 року № 2533-54-VII на баланс територіального центру передано приміщення за адресою: вул. Гризодубової, 84, де передбачається проведення капітального ремонту. Завдяки тісній співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Друзі – дітям Чорнобиля» в особі Дашкевича М.В., отримано благодійну допомогу у вигляді меблів та інвентарю для обладнання будинку для літніх людей та осіб з інвалідністю.
Колектив центру цілеспрямований, активний, в постійному пошуку цікавих методів роботи. У звітному періоді територіальним центром запроваджені нові види соціальних послуг та інноваційні моделі соціальної роботи, а саме:
• арт-терапія у боротьбі зі стресом для людей похилого віку;
• служба «Швидкої соціальної допомоги»;
• створення та запровадження нових факультетів «Університету третього віку», для всебічного розвитку та розширення кругозору осіб похилого віку та осіб з інвалідністю: «Англійська мова», «Польська мова», «Німецька мова», «Театральне мистецтво», «Мій друг – комп’ютер»;
• розпочали роботу гуртки: «Сам собі стиліст», де наші клієнтки вчаться бути справжніми леді; «Фейсбілдинг», де займаються йогою для обличчя, щоб виглядати молодими та привабливими.
• впровадження музикотерапії, кисневих коктейлів;
• створення та запровадження нових видів спортивної діяльності: заняття із скандинавської ходьби, танцювальної аеробіки, йоги, пілатесу;
• запроваджено проведення експрес тестів на ВІЛ для бездомних осіб (співпраця з благодійною організацією «100 відсотків життя»);
• впровадження нових соціальних послуг: манікюру, педикюру, моделювання та фарбування брів, прання та прасування білизни, ремонту взуття, послуг електромонтера;
• відкриття бібліотеки «Буккросінг».
• незабаром розпочне роботу «Ретрокінозала», клуб «Караоке», «Жіночий клуб»;
• З 01 вересня 2019 року за бажанням клієнтів розпочне роботу факультет «Української мови» Університету третього віку.
З метою популяризації територіального центру був створений аматорський хор «Берегиня», який у травні 2019 року відсвяткував своє 20-річчя великим звітним концертом. Багато клієнтів мають творчі здібності, які мають можливість показати глядачам під час прекрасних заходів, що проводяться не менше двох раз на місяць. Постійно організовуються виставки творчих робіт клієнтів. Наші таланти виступають не тільки в територіальному центрі, а й приймають участь у загальноміських заходах.
З метою розширення спектру надання соціальних послуг вразливим верствам населення та відкриття нових відділень територіального центру в різних мікрорайонах міста, рішенням Білоцерківської міської ради від 28 лютого 2019 року № 3459-67-VII безоплатно передано на баланс комунальної установи Білоцерківської міської ради «Територіальний центр надання соціальних послуг» нежитлове приміщення № 214, площею 239,6 м2, яке розташоване за адресою: Київська обл., м. Біла Церква, вул. Василя Стуса, 34. На даний час в ньому ведуться ремонтні роботи.
Штатний розпис територіального центру затверджений рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради від 26 березня 2019 року №202. На даний час налічується 74 працівника.
Постійно ведеться робота, направлена на підвищення кваліфікації працівників, що надають соціальні послуги (курси, тренінги, навчальні поїздки). Працівники центру прийняли участь у тренінгу з психології, організованого центром «Кінезія». Завідувач відділення обліку бездомних осіб та осіб звільнених з місць позбавлення волі прийняла участь у Всеукраїнській конференції «Бездомність. Комплексний підхід до вирішення соціальної проблеми», а також в робочій зустрічі з представниками Білоцерківських органів правосуддя та норвезьких колег – партнерів пілотного проекту Пробації діяльності НОРЛАУ, мета якого, запобігання у нашому місті вчиненню нових злочинів та сприяння розвитку безпечного суспільства. Директор центру пройшла курс підвищення кваліфікації директорів територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Центрі підвищення кваліфікації працівників сфери управління Міністерства соціальної політики України за темою тематичного короткострокового семінару: «Організація роботи територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».
Територіальний центр тісно співпрацює із громадськими, благодійними, релігійними організаціями та місцевими органами влади:
– участь в робочій зустрічі партнерів проекту «Заради життя» щодо обговорювання Порядку взаємодії щодо підготовки засуджених до звільнення забезпечення безперервного догляду, лікування колишніх в’язнів, наданням їм соціального супроводу;
– проведення робочих зустрічей та підписання меморандуму про співробітництво з ДУ «Центр пробації» Білоцерківського міськрайонного відділу;
– підписання меморандуму про співпрацю з Білоцерківським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
– залучення міської організації Товариства Червоного Хреста України, Всеукраїнського благодійного фонду «Тріумф серця», Міжнародного благодійного фонду «Друзі – дітям Чорнобиля», благодійної організації «Божії приховані скарби», міського товариства інвалідів «Фенікс», громадської організації онкохворих жінок «Вікторія», центру «Кінезія», благодійної організації «100 відсотків життя», представників релігійних громад – Євангельських християн баптистів «Воскресіння», Євангельської християнської церкви «Слово життя», Євангельської християнської церкви «Новий час», реабілітаційних християнських центрів: «Вихід», «Перемога», соціального відділу Білоцерківської Єпархії, ТОВ УТОС, ТОВ УТОГ, приватних підприємців: ФОП Онопрієнко О.М., Мироненко М.С., ТОВ «Маревен ФУД Україна», ТОВ «ЛІЯ», ПП «Маршалок», для спільного вирішення ряду проблем при наданні соціальних послуг.
Особливо цінним є обмін досвідом. Неодноразово територіальний центр відвідували колеги з м. Сквири, м. Обухова, Фурсівської ОТГ Білоцерківського району, представники Товариства Червоного Хреста Данії. Щирими і теплими були зустрічі з друзями та благодійниками з Німеччини (м. Люнебург, м. Гамбург). Відвідували центр працівники Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, заступник голови Київської обласної державної адміністрації Кучер В.А., директор департаменту соціального захисту населення КОДА Мещан І.В.
Всі події з життя територіального центру висвітлюються на офіційному вебсайті центру та на сторінці у Фейсбук.

Додатки 1,2,3 додаються.

Меню