На сьогодні діти з інвалідністю (усіх нозологічних форм захворювання) можуть бути забезпечені реабілітаційними заходами !
Постановою Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2019 р. № 994 внесені зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 р. № 309 та затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.
Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:
– паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
– індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
– виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).
Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.
Перелік реабілітаційних установ оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики, Фонду, місцевих та регіональних органів.
Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради після подання заяви укладає договір про здійснення для дитини реабілітаційних заходів у трьох примірниках (один – для управлінням соціального захисту населення, другий – для реабілітаційної установи, третій – для одного з батьків дитини чи її законного представника), в якому зазначаються строки здійснення реабілітаційних заходів у реабілітаційній установі, їх вартість тощо.
Усі примірники договору, підписані і скріплені печаткою, та одним із батьків дитини або її законним представником передаються реабілітаційній установі.
Реабілітаційна установа після здійснення для дитини реабілітаційних заходів подає управлінню соціального захисту населення акт наданих послуг і документ щодо проведення розрахунків за результатами надання реабілітаційних заходів згідно з умовами договору.
За детальною інформацією звертатись до відділу соціального забезпечення управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради за адресою: м. Біла Церква, вул. Я. Мудрого, 2, каб. 206 (телефон для довідок 39-12-14).

Меню