З вересня 2018 року в Україні реалізується пілотний проект “Пакунок малюка”, який є адресною безповоротною соціальною допомогою, що надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги на народження дитини. Мета проекту – знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною. Комплектація і закупівля пакунків малюка до 2020 року проводилася управлінням організації Об’єднаних націй з обслуговування проектівв межах реалізації проекту міжнародної технічної допомоги. Як свідчить практика, проект досягнув мети і отримав схвальні відгуки від родин новонароджених.За цей час так звані бебі-бокси суттєво змінилися, покращувалась якість предметів, збільшилась їх кількістьіз 30 до 70 позицій, збільшено розміри одягу, що дасть можливість використовувати їх довший термін. І сам проект “Пакунок малюка”перестав бути пілотним.
Але життя не стоїть на місці. Відповідно до рішення Уряду, з 2020 року закупівля одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” буде здійснюватися централізованою закупівельною організацію за рахунок коштів державного бюджету через систему електронних закупівель. А організація та проведення тендеру, визначення переможця та організація формування “пакунку малюка”, його доставка до отримувачівзаймає певний час. За найсприятливіших умов, перші бебі-бокси, придбані за новою процедурою, дійдуть до отримувачів у червні 2020 року.
У разі відсутності в закладі охорони здоров’я “пакунка малюка” на день виписки новонародженої дитини, породіллям, у яких місце реєстрації новонародженої дитини є м. Біла Церква,рекомендуємо звернутися до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради із відповідною заявою, на период карантину, за електронною адресою 30126@ukr.net.
До сканованої заяви додаються:
-довідка з пологового будинку про неотримання “пакунку малюка”, (скан);
-ідентифікаційний номер (скан);
-паспорт породілля (скан).

Уряд робить все можливе, щоб мінімізувати незручності, які виникають у зв’язку із змінами. Хочемо вас запевнити – всі новонароджені отримають бебі-бокси.

Меню