Відповідно до Порядку надання окремим категоріям осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 80, діти з інвалідністю та особи з інвалідністю можуть отримати послуги із комплексної реабілітації (абілітації) в реабілітаційних установах комунальної та державної форми власності за рахунок державних коштів.

Одним із таких закладів державної власності є Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (далі – Центр), який є — провідною державною соціальною установою з професійної реабілітації інвалідів, підвищення кваліфікації фахівців з питань професійної реабілітації інвалідів, розроблення та впровадження передових методик та технологій професійної реабілітації інвалідів, який маєсучасну навчально-методичну та матеріально-технічну бази і забезпечує одночасне проходження професійної реабілітації 136 інвалідами І-ІІІ груп різних нозологій і оснащений за принципами безбар’єрності.

У Центрі здійснюється комплексна реабілітація, яка включає заходи з медичної, фізичної, соціальної, психологічної, професійної реабілітації, строк реабілітаційного процесу визначається реабілітаційною комісією Центру після проведення відповідного обстеження особи за результатами установлення її індивідуальних потреб і не може перевищувати 30 календарних днів на рік.

Під час комплексної реабілітації особи з інвалідністю отримують послуги з медичного спостереження, профілактичних медичних заходів, психологічного та педагогічного консультування, діагностики, корекції, психологічних тренінгів, психологічної релаксації, фізіотерапії, масажу, водолікування, гідрокінезотерапії, лікувальної фізкультури, навчання основним соціальним навичкам, культурно-масових заходів, професійної підготовки тощо.

У разі потреби в наданні особі з інвалідністю послуг з професійної реабілітації (професійного навчання) строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів та здійснюється за професіями:

  • «Перукар»(перукар-модельєр);
  • «Бджоляр»;
  • «Вишивальник»;
  • «Манікюрник»;
  • «Взуттьовик з ремонту взуття»;
  • «Оператор комп’ютерного набору»;
  • «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних»;
  • «Швачка».

Професійне навчання, послуги з комплексної реабілітації, заходи з соціальної, психологічної, фізичної реабілітації, медичне спостереження, а також харчування та комфортне проживання здійснюється безкоштовно.

За детальною інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради за адресою: м. Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 2, кабінет 206, телефон для довідок (04563)9-12-14 або за телефоном Центру (04596)4-00-11.

Меню