Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2020 року № 144, яка набрала чинності 05 березня 2020року затверджено Порядок виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Героя України за здійснення визначного геройського вчинку, або членам їх сімей.
Одержувачами одноразової грошової винагороди за рахунок коштів державного бюджету є громадяни України з числа:
• осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (далі – Герой України);
• членів сімей осіб, яким присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена « Золота Зірка» посмертно, або у разі смерті Героя України ( далі – члени сімей).
До членів сім`ї Героя України належать дружина (чоловік), діти, батьки.
Грошова винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму,встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України.
Грошова винагорода в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб на 1 січня 2020 р. виплачується:
• особам, яким звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку присвоєно до 01 січня 2020 р;
• членам сімей осіб, яким до 01 січня 2020 р.присвоєно звання Герой України посмертно або у разі смерті особи, якій до 1 січня 2020 р. присвоєно звання Герой України.
Для отримання грошової винагороди до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради (за місцем проживання отримувача) необхідно подати заяву із зазначенням власного поточного рахунку в банківській установі з копіями наступних документів (з наданням оригіналів для звірки):
• документа про присвоєння звання Герой України із врученням ордена «Золота Зірка»;
• паспорта громадянина України;
• довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
Для отримання грошової винагороди членам сім`ї, крім вищезазначених документів, додається свідоцтво про смерть Героя України, свідоцтво про шлюб – для виплати винагороди дружині (чоловікові). Якщо за допомогою звертаються батьки загиблого (померлого) Героя України необхідно подати свідоцтво про його народження. Для проведення виплати грошової винагороди дитині долучається свідоцтво про її народження. За малолітню чи неповнолітню дитину заяву на призначення винагороди подає її законний представник.
Грошова винагорода виплачується Герою України або рівними частинами членам сім`ї, якщо її не було виплачено Герою України у зв`язку з його смертю (загибеллю).
Грошова винагорода, призначена члену сім`ї і не отримана ним у зв`язку з його смертю, виплачується рівними частинами іншим членам сім`ї.
У разі, коли після виплати грошової винагороди за її отриманням звертаються інші члени сім`ї загиблого (померлого) Героя України , питання розподілу суми грошової винагороди вирішується за взаємною згодою таких осіб або в судовому порядку.

Меню