У відповідності до ст. 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадянам з інвалідністю, пов’язаною з Чорнобильською катастрофою з 01.01.2018 р. замість санаторно-курортного лікування виплачується компенсація.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» установлено, що середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Міністерством соціальної політики щороку з розрахунку 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до однієї гривні).
Законом України « Про державний бюджет України на 2018 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2018 року визначено у розмірі 1 373, 00 грн.
Таким чином, середня вартість путівки для виплати особам з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортного лікування в 2018 році становить 481 грн.
Компенсація виплачується управлінням соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для її виплати.
Для взяття на облік для виплати компенсації подаються такі документи:
– заява встановленого зразка;
– довідка для одержання путівки (форма 070-о);
– копія посвідчення громадянина, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та вкладки до нього;
– копія паспорта.
При поданні зазначених документів оригінали паспорта та посвідчення з вкладкоюнадаються для огляду.
Документи від мешканців м. Біла Церква, приймаються в управлінні соціального захисту населення Білоцерківської міської ради (вул. Ярослава Мудрого, 2, к. 303,
тел. 5-59-62, 5-59-82 з 8.30 год. до 17.00 год. (обідня перерва з 13-00 год. до 13.30 год.).

Меню