Абсолютно справедливо і заслужено 22 вересня на території Білоцерківської міської територіальної громади, як і по всій Україні, люди відзначають День партизанської слави.
Встановлення цього дня – це визнання великого подвигу партизанів і підпільників у роки Другої світової війни 1941 — 1945 років, їх вкладу в перемогу над нацистськими загарбниками.
Це – свято людей сильних духом і з чистою совістю, котрі не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом. В цей день ми складаємо шану патріотам — і тим, хто не дожив до наших днів, і тим, хто через усе життя несе біль від ран, від втрати бойових побратимів, гіркі спогади про труднощі партизанських стежок.
Перемога України разом з іншими націями була досягнута винятково могутньою волею простих людей, які захищали свою землю від неволі, рабства і зла. Ця могутня постава згодом відродилася у державній волі України, чия свобода немислима без подвигу, здійсненого у пеклі тієї війни. Антифашистський опір Українського народу – це історія героїзму і жертовності наших батьків, дідів та прадідів.
Наш святий обов’язок берегти пам’ять про мужність оборонців і визволителів рідної землі. Низько вклоняємося всім ветеранам, висловлюємо щиру подяку за їх подвиг.
Сьогодні на превеликий жаль на території Білоцерківської міської територіальної громади проживає лише двоє учасників партизанського руху і підпілля, а саме Чайка Іван Васильович та Грибенюк Яніна Василівна.
З нагоди відзначення Дня партизанської слави учасники партизанського руху та підпілля в роки Другої світової війни отримали грошову допомогу з коштів місцевого бюджету та щирі привітання представників виконавчого комітету Білоцерківської міської ради та комунальної установи Білоцерківської міської ради «Територіальний центр надання соціальних послуг імені Петера Новотні».
Представники соціальної сфери та громадськості міста поклали квіти до пам’ятника на старому Зарічанському кладовищі, де поховані 40 партизанів-підпільників, а також жінки і діти, розстріляні в грудні 1943 року та до пам’ятника закатованим білоцерківцям, військовополоненим та підпільникам біля Пагорбу Слави на вул. В’ячеслава Чорновола.
Хвилиною мовчання вшановано пам’ять полеглих за Україну у роки Другої світової війни 1941 — 1945 років партизанів і підпільників.